Slovenská reprezentácia v chanbare cestuje na Majstrovstvá Sveta do Tokia

Blížiaci sa víkend, 8. a 9. decembra, bude pre dvoch Rimavskosoboťanov svetový. V japonskom Tokiu sa uskutočnia už v poradí 43. Majstrovstvá Sveta v športovej chanbare (SPOCHAN). Slovensko budú na týchto majstrovstvách zastupovať dvaja Rimavskosoboťania – Tibor Figei (37 rokov) a Laura Dávidová (14 rokov). Majstrovstiev Sveta sa zúčastní okolo 800 športovcov z celého sveta (40 krajín), medzi ktorými nebudú chýbať ani Slováci.

Tibor Figei sa zúčastnil majstrovstiev Sveta aj pred dvomi rokmi, kde sa mu podarilo vybojovať zlatú medailu (predtým vyhral aj majstrovstvá Európy v Paríži). Pre Tibora to bude za posledné 3 roky už 6-te vrcholové podujatie. Dokopy nazbieral zatiaľ 8 medailí (2 zlaté, 3 strieborné a 3 bronzové medaile) na týchto veľkých športových podujatiach. Je 6 násobným majstrom Slovenska, vrátane 2 titulov absolútneho majstra Slovenska, 3-násobným majstrom Česka a  2-násobným majstrom Poľska. Tento rok sa mu podarilo zvíťaziť aj v pilotnom ročníku Chanbara ligy za rok 2018, v kategórii dospelých.

Laura Dávidová je majsterka Európy z roku 2017 (Taliansko,Rím). Je taktiež 5-násobnou majsterkou Slovenska, vrátane titulu absolútneho majstra Slovenska za rok 2018 a aj ona zvíťazila v tomto ročníku Chanbara ligy, v kategórii starších žiakov.

„Chcel by som sa v prvom rade poďakovať svojej rodine a svojim trénerom – Marianovi Kuvikovi, Borisovi Lieskovskému, svojmu asistentovi Ladislavovi Laššákovi, našej asociácii – SACHAN, nášmu rimavskosobotskému klubu Falcon TKD Rimavská Sobota, Mestu Rimavská Sobota, môjmu sponzorovi a kolegom zo SOŠ v Tornali za pomoc. Bez týchto ľudí a organizácií by sme nevedeli vycestovať na takéto veľké podujatie ako sú Majstrovstvá Sveta, ktoré sa uskutočnia každé dva roky. Dali sme do prípravy všetko. Máme čisté svedomie a veríme, že to v nedeľu aj zúžitkujeme“, dodal na záver rimavskosobotský tréner Tibor Figei.