ZOMREL FRANTIŠEK VAŠ †

RIMAVSKÁ SOBOTA (SFZ) – Vo štvrtok 7. júna zomrel vo veku 78 rokov bývalý futbalista, tréner a funkcionár František Vaš.

Počas svojej kariéry odkaučoval 155 zápasov, bol trénerom Lučenca, Rimavskej Soboty, Hajnáčky a Bátky.
V Banskej Štiavnici, kde študoval, hrával za dorastencov a potom aj dospelých. Mal ísť do ČH Bratislava, no nestalo sa, musel nastúpiť na vojenčinu do Valašského Meziřičí, kde bol dva roky. Po nej hrával za Lučenec. Futbalu obetoval všetok voľný čas, prešiel pracovať do Rimavskej Soboty a za tamojší klub aj hrával.
Pre zranenie hráčsku kariéru ukončil ako 28-ročný a začal trénerskú. Od dorastu prešiel po štyroch rokoch k áčku. Popri štúdiu sa dal na trénovanie v Hajnáčke. S mužstvom vyhral Gemerský pohár. V Hajnáčke bol päť rokov, potom opäť prevzal áčko Rimavskej Soboty, postúpil s ním do II.národnej ligy. Opäť sa vrátil do Hajnáčky, následne šiel do Bátky, neskôr prebral lučenský tím, znova v RimavskejSobote a zas seniorov Lučenca. Odskočil si do Tornale a opäť bol šéftrénerom mládeže v Rimavskej Sobote. Požiadali ho o záskok pri áčku a keďže bol úspešný, pokračoval, získal s tímom historické 6. miesto v lige. Začali ho nahovárať na profesionálnu trénerskú kariéru. Súhlasil a potom neskôr vyhodnotil, že to bola chyba... Po vypadnutí Soboty v klube vládla napätá atmosféra, on robil šéftrénera mládeže. Z futbalu chcel úplne odísť, presvedčili ho, aby robil prezidenta futbalového klubu Rimavskej Soboty. V tejto funkcii pôsobil takmer dva roky.

Vo štvrtok 7. júna rodák z Biskupíc odišiel na večnosť.
Česť jeho pamiatke!

Posledná rozlúčka sa koná v pondelok 11. júna o 14:00 v Dome smútku v Rimavskej Sobot.